Redakcja Gim21: Czy w tym roku bardzo angażował się Pan w sportowe życie szkoły i jakimi dyscyplinami się Pan opiekował?
pan Roman WączekJak zawsze byłam zaangażowany w szkolny sport. Jest on moją pasją, w związku z czym zawsze starałem się go łączyć w kontaktach z dziećmi w szkole i w dalszym ciągu organizuje wiele imprez sportowych dla dzieci i młodzieży, a także czynię starania, by dzieci brały udział w innych wydarzeniach okolicznościowych także poza terenem szkoły.
Jak co roku zajmowałem się głownie reprezentacjami tenisa stołowego i piłki nożnej, ale pośrednio angażowałem się tez w rozwój innych dyscyplin.
Red.:Z którymi drużynami osiągnął Pan najlepsze wyniki
R.W.:Zdecydowanie największe sukcesy odniosły w tym roku Ola Leśnicka i Ela Rogowska - drużyna tenisa stołowego. Pod moją opieką dziewczęta zdobyły kolejno Mistrzostwo Gorzowa, z eliminacji powiatowych dostały się na finały wojewódzkie, na których wywalczyły tytuł Mistrzostw Województwa. Na tych dwóch etapach nie skończyła się ich dobra passa i na Mistrzostwach Polski zajęły wysokie, dziewiąte miejsce, z czego jestem bardzo dumny.
Spory sukces osiągnęły również reprezentacje piłki nożnej. II miejsce w Miejskiej Spartakiadzie Młodzieży Szkół Podstawowych zajęły dziewczęta, natomiast w Miejskiej Spartakiadzie Młodzieży Szkół Gimnazjalnych i dziewczęta, i chłopcy zdobyli III miejsce.
Red.:Czy myśli Pan, że któraś z naszych reprezentacji mogła zająć jeszcze lepsze miejsca.
R.W.:Oczywiście zawsze można powiedzieć że taka szansa była. Jednak najbliżej wyższej pozycji były nasze tenisistki. Były o krok od 7 miejsca na Mistrzostwach Polski, jednak nie udało się wygrać decydującego meczu.
Red.:Czy ma Pan jakieś sportowe plany dla naszych uczniów na przyszły rok?
R.W.:Chciałbym zorganizować rozgrywki w halowej piłce nożnej dla klas I - III. Taką mała Ligę Szkolną. Postaram się również o organizację Mistrzostw Gorzowa Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w piłce nożnej, unihokeju oraz jak co roku w tenisie stołowym.
Red.:Dziękuję i życzę jeszcze wyższych wyników następnych wychowanków.
Rozmawiała: Ola Leśnicka